Jdi na obsah Jdi na menu
 


hip hop

 

    Prvky break dance
      Power Moves 
K provedení triku je potřebný nejen švih, ale důležitá je i stabilita, rotace a jak název napovídá, tak i síla. Tanečníkovy Power Moves by měly opisovat kružnici. Snad nejjednoduší Power Move je Back Spin – točení na zádech, k jednomu z nejtěžších prvků této skupiny patří 1990 – točení na jedné ruce. Dále jsou tu například Vrtulník, Kola, 2000.
Freezy
Zastavení se v určité taneční pozici a vydržení v ní jak to jen nejdéle jde. Například veleznámá Airchair  či Hollowback 
Footwork 
Na stabilitu ne příliš náročná práce nohou v podřepu. Je ovšem vyžadována rychlost, propracovanost a souslednost pohybů. Většina prvků vychází z jednoduchého základu Footworku jménem 6 step.
Toprock
Důležitá součást break dance. Tanečník tančí pouze na nohách, ve stojě. Jeho kroky by měly opisovat kružnici. Díky toprocku lze provázat jednotlivé power moves, freezy a ostatní, a tudíž tanec dostane ucelenou podobu.
Uprock
Jsou kroky používané při náznaku souboje. Tanečníci se však navzájem nedostanou do přímého kontaktu. Patří sem nepochybně přemety, salta, vruty a další akrobatické prvky.


 

Hip hop je druh hudby populární a také novodobý taneční styl. Je tvořen ze dvou hlavních elementů, jimiž jsou DJing a rap . Hiphopová hudba vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper (též označovaný jako MC=Microphone Controller). K již zmíněné hudbě, ať už reprodukované nebo zpěvu patří grafický projev známý jako garffiti , akrobacie či tanec označovaný pojmem breakdance . Za pátý element je považován beatboxing.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14133
Měsíc: 87
Den: 2